wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » BLOG » Floorbox, czyli gniazdo podłogowe - Czym jest? Zastosowanie
Kategorie

Floorbox, czyli gniazdo podłogowe - Czym jest? Zastosowanie

Data dodania: 02-04-2022 Wyświetleń: 1055


Floorbox, czyli gniazdo podłogowe - Czym jest? Zastosowanie.

 

Nowoczesne przestrzenie stają się coraz bardziej otwarte i przestronne. Dotyczy to zarówno domów-duży salon łączony z kuchnią i jadalnią, jak i powierzchni biurowych np. typu open space.

 

W pomieszczeniach tego typu dostęp do gniazd elektrycznych może być utrudniony ze względu na odległość od ściany. Ponadto, tradycyjny osprzęt elektryczny umieszczony na ścianach zaburzać może zamysł architektoniczny czy dekoratorski.

W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem stają się gniazda podłogowe zwane floorboxami. To nic innego jak specjalna puszka podłogowa, do której doprowadzamy instalację elektryczną lub multimedialną. Nowoczesne puszki podłogowe nadają się do różnego rodzaju podłóg i pozwalają na montaż wielu typów gniazd. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwala na dostęp do nich w miejscu, gdzie są najbardziej potrzebne. Gniazdo podłogowe to również bezpieczeństwo. Dzięki niemu unikamy kabli rozciągniętych od ściany np. do stołu z laptopem. Do głównych producentów gniazd typu floorbox (puszki podłogowe) należą: Simon, Legrand, Hager, Efapel, Obo Bettermann czy Electraplan.

 

Rodzaje gniazd podłogowych, czyli floorboxów

 

Podstawowy podział floorboxów wynika z rodzaju podłoża, w którym są montowane. Wyróżnić możemy więc puszki podłogowe do betonu (podłóg wylewanych) oraz puszki podłogowe do podłóg podniesionych (technicznych). Ten drugi typ to obecnie standard spotykany w większości nowoczesnych biur, urzędów, budynków użyteczności publicznej.

Kolejny podział do floorboxy przeznaczone do podłóg czyszczonych na sucho oraz na mokro. Gniazda podłogowe hermetyczne mogą posiadać bardzo wysoki stopień szczelności. Przykładem mogą być tutaj puszki podłogowe KSE IP66 firmy Simon.

Wyróżnić również możemy puszki podłogowe metalowe oraz puszki plastikowe. Te pierwsze stosowane są głównie w takich materiałach jak beton, cement czy anhydryt. Zapewniają one wysoką ochronę znajdujących się we floorboxie gniazd, jak i bardzo wysoką trwałość.

Gniazda podłogowe różnią się również designem-głównie wykończeniem pokrywy. Przykładowo floorbox na 2 gniazda Simon serii SF wykończyć można materiałem podłogi o grubości do 5 mm. Producent oferuje również dedykowane nakładki wykończeniowe. Gniazda podłogowe Legrand mają bardzo estetyczne pokrywy ze stali nierdzewnej, podobnie jak gotowe floorboxy Hager. Pokrywy puszek tego niemieckiego producenta dostępne są również w brązie. Ciekawym produktem jest też floorbox Electraplan. Firma ta wykona dla Państwa puszkę z ekskluzywnych materiałów takich jak miedź.

 

Floorboxy-szerokie możliwości i funkcjonalność

 

Puszki podłogowe wyposażone mogą być w najróżniejsze typy gniazd. Floorbox pozwala nie tylko na utworzenie punktu dostępu do sieci elektrycznej, ale także komunikacyjnej, internetowej czy multimedialnej.

Floorbox zawierać może gniazda typu RJ45, gniazda telefoniczne, USB, głośnikowe czy też HDMI. By ułatwić Państwu wybór oraz konfigurację, na naszej stronie umieściliśmy gotowe zestawy od prostych floorboxów na jedno czy dwa gniazda, po rozbudowane puszki podłogowe z wieloma typami podłączeń. Bardzo szeroki wybór rozwiązań oferują szczególnie gniazda podłogowe Simon.

Floorboxy różnią się także głębokością montażu. Jeżeli zależy Państwu, by gniazdo podłogowe było płytkie, polecamy gotowe floorboxy Hager. Minimalna głębokość montażowa wynosi zaledwie 60 mm. Wymiary floorboxa zależą głównie od tego, w ile modułów będzie on wyposażony. Przykładowo wymiar montażowy wspomnianego floorboxa Hager to 101 x 101 mm.

 

Floorbox Warszawa-Sklep stacjonarny

 

Premiumlux.pl to nie tylko sklep internetowy. Nasz sklep stacjonarny przy al. Sikorskiego 3 to miejsce z największą ekspozycją floorboxów w Warszawie. Ponadto, większość z oferowanych produktów dostępnych jest na naszym stanie magazynowym. Premiumlux to także miejsce, gdzie elektryczne gniazda podłogowe to świetna cena.

Na ponad trzystu metrach powierzchni znajdą Państwo ekspozycję floorboxów Simon czy Hager. Co więcej, nasz zespół doświadczonych doradców pomoże Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb.  

Puszki podłogowe Hager, Legrand, Efapel, Simon, floorbox w Warszawie to Premiumlux!


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Hity sklepowe
Reklama
 • Oferta hurtowa
 • Montaż taśm led
 • Montaż sufitów napinanych
Kontakt
 • Premium LUX
  Aleja Sikorskiego 3, 02-758 Warszawa
  e-mail: biuro@premiumlux.pl

  tel. Sklep i Hurtownia Aleja Sikorskiego 3 - 601761994
  tel. Dział wysyłek - 603180517
  NIP: 525-258-43-80

 • E-mail:biuro@premiumlux.pl
 • Telefon603-180-517
  531-722-487
 • Godziny działania sklepuSklep PREMIUMLUX Aleja Sikorskiego 3 codziennie 7.00 - 17.45, w soboty 9.00 - 14.45 niedziela (zamknięte)
Kategorie aktualności
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu