wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » BLOG » Prawidłowy montaż taśmy led - Premium LED
Kategorie

Prawidłowy montaż taśmy led - Premium LED

Data dodania: 20-10-2014 Wyświetleń: 4094
Prawidłowy montaż taśmy led jest bardzo istotny i ma ogromny wpływ na poprawność działania i żywotność.
Hurtownia oświetlenia led Premium LUX z Warszawy przedstawia skrócony opis prawidłowego montażu taśm led.

Porada - Prawidłowy Montaż taśm LED PREMIUM LUX

- Na co można przykleić taśmę led? Najbezpieczniejszym sposobem montażu taśm led jest klejenie taśmy do profili aluminiowych, elementów metalowych, płaskowników lub do jakichkolwiek innych elementów, które mogą posłużyć jako radiator dla taśmy LED, dzięki czemu ciepło które oddaje taśma led będzie dobrze odprowadzane na zewnątrz. Zabieg ten wydłuży zdecydowanie żywotność taśmy.
- Montuj taśmę na gładkiej i równej powierzchni 
- Każda powierzchnia powinna być czysta, dobrze odtłuszczona, oraz sucha, dzięki temu taśma led nie będzie się odklejać.
- Wybieraj odpowiednią taśmę do warunków pracy. Nie wolno montować mocnych taśm w silikonie do profilu i zabezpieczać przesłoną, gdyż ciepło nie zostanie odprowadzone na zewnątrz, taśma będzie się przegrzewać i ulegnie uszkodzeniu po kilku tygodniach od montażu...
- Zasilacz należy dobrać tak, aby miał ok. 20% zapasu, wtedy nie będzie się przegrzewał i wydłuży to jego żywotność. Jak połączyć taśmę z zasilaczem? Najprościej jest skręcić ze sobą przewody, pamiętając o kolorach (czerwony z czerwonym, czarny z czarnym). Zazwyczaj czerwony kabel to "plus" a czarny to "minus". Należy je zabezpieczyć za pomocą taśmy izolacyjnej lub termozłączki, pamiętając, że pary przewodów nie mogą stykać się ze sobą w żadnym momencie, zwarcie może uszkodzić taśmę i zasilacz. Takie podłączenie nie jest jednak zbyt trwałe, polecamy użycie kostek do przewodów elektrycznych owiniętych taśmą izolacyjną, lub połączenie lutownicze. Jeśli taśma nie jest zakończona kablami, można zastosować złączki (konektory) lub przylutować kable do taśmy. Lutowanie jest trwalsze, ale nie zawsze lutownica jest pod ręką, konektor wystarczy do zapewnienia prawidłowej pracy taśmy, nie wpłynie negatywnie na jej trwałość.
- Pamiętaj, nie wolno podłączać dłuższych odcinków taśmy led niż 5m. Czym mocniejsza taśma tym bardziej się grzeje i tym większy prąd przez nią przepływa, oraz tym większe spadki napięcia będą na końcu danego odcinka. Aby uniknąć spadków napięcia, można zasilać taśmę na początku i na końcu. 
Jeśli potrzebujemy zamontować dłuższy odcinek taśmy led, można zastosować dwa rozwiązania:
- montować odcinki o długości maksymalnej 5m równolegle do zasilacza
- jeśli mamy do zrobienia sufit gdzie łączna długość taśmy wyniesie np. 20m i ciężko będzie technicznie podłączyć każdy odcinek 5m równolegle do zasilacza 12V, można zastosować taśmę w jednym odcinku i równolegle z taśmą puścić kable o odpowiednim przekroju do mocy taśmy i np. co 3 metry wlutowywać się w taśmę przez całą długość taśmy. Dzięki temu zabiegowi napięcie na całej długości taśmy będzie równe, nie będzie na początku się przegrzewać, wydłuży to jej żywotność i na całej swojej długości będzie świecić z taką samą intensywnością...


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Hity sklepowe
Reklama
 • Oferta hurtowa
 • Montaż taśm led
 • Montaż sufitów napinanych
Kontakt
 • Premium LUX
  Aleja Sikorskiego 3, 02-758 Warszawa
  e-mail: biuro@premiumlux.pl

  tel. Sklep i Hurtownia Aleja Sikorskiego 3 - 601761994
  tel. Dział wysyłek - 603180517
  NIP: 525-258-43-80

 • E-mail:biuro@premiumlux.pl
 • Telefon603-180-517
  531-722-487
 • Godziny działania sklepuSklep PREMIUMLUX Aleja Sikorskiego 3 codziennie 7.00 - 17.45, w soboty 9.00 - 14.45 niedziela (zamknięte)
Kategorie aktualności
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu